AlışverişModa

Tesettür Giyimde Aksesuar Seçimi

Aksesuar her kadının severek kullandığı bir malzemedir. Güzel giyinmek başka bir kavramdır uygun aksesuarı seçmek ise başka bir kavramdır. Kadınlar kendilerini daha iyi ve daha ifade edilebilir hissetmek için aksesuar kullanırlar. Bazen kullanılan bir aksesuar güç simgesi olurken bazen ise konuşmadan verilen bir mesaj olabilir. Bir aksesuar kadın için çok şey ifade eder. Tesettür giyimde aksesuar seçimi ise biraz daha farklılık göstermektedir.

Daha çok şallardan ve eşarplardan oluşan aksesuarlar kadınların ruh halini yansıtmaktadır. Yaz ve kış aylarında renk tonları ve desenleri değişen aksesuarlar mevsime göre farklılık göstermektedir. Tesettürlü bir kadının gardırobunda bol miktarda aksesuar bulunmaktadır. Eşarplar ve şallar hem bir aksesuar hem de tesettürün simge yapılarından bir tanesidir. Ayrıca tesettür giyimindeki bir diğer önemli aksesuar da çantalardır.

Çanta kadınların güç timsali taşıdığı bir aksesuardır. Önemli çanta markalarının yanı sıra tesettür giyim markaları da çanta üretimi yapmaktadır. Tesettürlü kadınların çantalara olan düşkünlüğü daha fazladır. Gösterişten yana olan kadınlar genellikle el çantalarını tercih etmektedir. Bir kadının başka bir kadını kıskandırmak için kullandığı en önemli silahı yine çantasıdır.

Dikkat Çekici Şallar

Eski zamanlarda tesettürlü kadınlar genellikle eşarp kullanırdı. Son yıllarda ise özellikle genç nesilde şal kullanımı da sıklıkla görmekteyiz. Şal farklı amaçlar için kullanılabildiği gibi tesettürlü bayanların aksesuarı olarak da tercih edilmektedir. Daha rahat ve daha spor bir hava veren şallar her an her ortamda tercih edilebilir. Farklı renk ve desenleri ile çok dikkat çekici şallar mevcuttur. Abiye bir elbisenin üzerine kullanmaktan günlük olarak kullanılabilecek çeşitlikte şal modelleri rastlamak mümkündür.

Birçok tesettür markası şal çeşitliliğine ağırlık vermektedir. Bir şal bir kadının kendini ifade etme biçimini gösterebilir. Şalı bağlama şekli veya şal renk seçimi kadının hayata bakış açısıdır. Şal çeşitleri çok fazladır. İpek şaldan yazlık tiril bir şala kadar çeşit bulmak mümkün. Kadınlar genellikle bulundukları ortama göre şal seçimi yapmaktadırlar. Dikkat çekici şallar yaz aylarının gelmesi ile birlikte kadınların gardırobundan çıkar.

Dikkat Çekici Eşarplar

Eşarp tesettürlü kadının simge aksesuarlarının başında yer almaktadır. Her tesettürlü kadının gardırobunda onlarca eşarp yer almaktadır. Eşarplar yazlık ve kışlık eşarplar olarak ayrılmaktadır. Yaz eşarpları daha ince ve renk tonları daha açıkken kış eşarpları daha koyu renkli ve daha kalındır.

Eşarp sadece bir aksesuar değil aynı zamanda kullanıcıları soğuk havalardan koruyan bir giyim malzemesidir. Her tesettür markası dikkat çekici eşarplar üretmektedir. Kadınlar dikkat çekici eşarp kullanmayı severler.

  • Özel gün ve gecelerde dikkat çekici eşarp modelleri her kadın tarafından tercih edilir.
  • Abiye kıyafetlerin üzerine ortama uygun bir eşarp tercih edilebilir.
  • Eşarp modelleri gençlerden yaşlı hanımlara kadar herkes tarafından kullanılan ortak bir aksesuardır.
  • Tesettürlü bir kadına alınabilecek en güzel hediyelerden bir tanesidir.

Hiçbir kadın gardırobumda çok fazla eşarp var demez ve her zaman bir tane daha fazlasının olmasını ister. Tesettürlü kadınlara özel günlerde şık ve pahalı bir eşarp almak en mantıklı hediyelerden bir tanesi olacaktır. Her eşarp günü geldiği zaman kullanılır. Bazı kadınlar her kıyafeti için ayrı eşarp kombini oluşturmaktadır. Eşarplar modası asla geçmeyen ve uzun yıllar boyunca kullanılan aksesuarlardır.

Renkli Fularlar

Fular şıklığın ve zarafetin simgelerinden bir tanesidir. Sadece tesettür modasında kullanılmaz her kadının sıklıkla kullandığı aksesuar türleri arasında yer almaktadır. Bahar aylarında ve yazın sıklıkla kullanılan fular modelleri her yaş grubu kadın tarafından tercih edilmektedir. Fular modelleri bir gömleğin ya da açık yaka bir kazağın üzerine kullanılabildiği gibi bir dış kıyafetin üzerinde de tercih edilmektedir.

Özellikle yaz aylarında tercih edilen renkli fularlar kadının neşesini ve enerjisini ortaya çıkarmaktadır. Şıklığına önem veren ve fular kullanan kadınların gardırobunda onlarca fular modeli vardır. Fular modelleri kullanılan kıyafete göre küçük ya da büyük olarak tercih edilebilir. Küçük fular modelleri genellikle kare şeklinde olurken büyük fular ebatları dikdörtgen de olabilmektedir. Şık bir yaka iğnesi ile birlikte gece dışarı çıkarken tercih edilebilir. Özel gün ve gecelerde kadınların sıklıkla tercih ettiği aksesuarlardan bir tanesidir.

Kombine Uygun Çantalar

Çantadan hiçbir kadın vazgeçemez ve ben çanta sevmiyorum diyen kadın yoktur. Kadınların en sevdiği aksesuarlar arasında çantalar yer alır. Kadınlar genellikle gösterişli ve pahalı çantaları severler. Bazen bir çantanın modelinden daha önemli olan markası olmaktadır. Çanta sadece eşya taşımak için var olan bir aksesuar değildir.

Kadınlar için çanta bir statü sembolüdür. Elindeki çanta ile çok yakın dostlarını bile kıskandıran kadınlar vardır. Kadınlar bu hareketlerinden haz alırlar ve gösterişli çantalarını herkese göstermek isterler. Bu kadınların doğasında olan bir durumdur. Kadınlar genellikle kombine uygun çantalar tercih ederler. Kadının elinde taşıdığı çantanın kıyafetine, ayakkabısına ve eşarbına uyması gerekir.

Kadınların birçoğunda farklı çanta renk ve modelleri mevcuttur. Kadınların gündüz tercih ettikleri çanta ile gece tercih ettikleri çanta farklıdır. Bir kadının elindeki çanta aslında onun en büyük silahıdır denilebilir. Çanta kombini yaparken mevsim koşullarını da göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Kışın koyu renk bir kaban ile yazlık açık renk bir çanta kullanmak uygun olmaz.

Aslında kıyafet seçiminde olduğu gibi çanta seçiminde de yaz ve kış ayrımı vardır. Tesettür çanta modasında el çantaları sıklıkla tercih edilen çanta modelleri arasında yer almaktadır. Bir dönem çanta ve ayakkabı renginin birebir aynı olmasına önem verilirken günümüzde daha özgür çanta seçimi yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu